Schedule & Scores

Status :
Location :
Division :
Team :
Date / TimeAway team  Home teamLocationStatus
   ROUND 1 - Viertelfinale
Friday January 25, 2019
001 - 7:00 PM  
Frankonia Flames
 7   4 
Böheim Knights
Pegnitz  
Saturday January 26, 2019
001 - 12:00 PM  
Vilspiraten Amberg
 2   5 
Nürnberg Knights
Nürnberg  
001 - 6:15 PM  
Puckbusters Weiden
 0   5 
Eisbären Lauf
Nürnberg  
Sunday January 27, 2019
001 - 6:15 PM  
Canalian Rats
 0   5 
Justitia Regensburg
Regensburg  
Friday February 1, 2019
002 - 7:30 PM  
Eisbären Lauf
 6   1 
Puckbusters Weiden
Weiden  
Sunday February 3, 2019
002 - 8:00 PM  
Böheim Knights
 4   1 
Frankonia Flames
Nürnberg  
002 - 8:30 PM  
Nürnberg Knights
 8   3 
Vilspiraten Amberg
Amberg  
Tuesday February 5, 2019
002 - 10:15 PM  
Justitia Regensburg
 4   3 
Canalian Rats
Nürnberg  
Friday February 8, 2019
003 - 7:00 PM  
Frankonia Flames
 3   5 
Böheim Knights
Pegnitz  
   ROUND 2 - Halbfinale
Saturday February 16, 2019
001 - 8:00 PM  
Canalian Rats 2
 14   2 
Kulmbacher Lions 2
Kulmbach  
Sunday February 17, 2019
001 - 6:30 PM  
Pegnitz Pirates
 4   8 
ESV Würzburg 1b
Würzburg  
001 - 8:00 PM  
Neumarkt Eagles
 3   5 
Bengasi Bombers
Pegnitz  
001 - 8:00 PM  
Vilspiraten Amberg
 0   5 
Frankonia Flames
Nürnberg  
002 - 8:00 PM  
Frankonia Flames
 0   5 
Vilspiraten Amberg
Amberg  
003 - 8:00 PM  
Vilspiraten Amberg
 0   5 
Frankonia Flames
Nürnberg  
Monday February 18, 2019
001 - 8:00 PM  
Böheim Knights
 2   1 
Nürnberg Knights
Nürnberg  
Tuesday February 19, 2019
001 - 7:45 PM  
Fichtelhill Hedgehogs
 2  SO  3 
ESC Höchstadt
Höchstadt  
Thursday February 21, 2019
002 - 8:00 PM  
Kulmbacher Lions 2
 5   7 
Canalian Rats 2
Neumarkt  
Saturday February 23, 2019
001 - 11:30 AM  
Frankonia Flames 1b
 3   9 
Bullheads Fichtelberg
Mitterteich  
Sunday February 24, 2019
002 - 4:15 PM  
ESC Höchstadt
 5  SO  4 
Fichtelhill Hedgehogs
Mitterteich  
002 - 6:00 PM  
ESV Würzburg 1b
 3   1 
Pegnitz Pirates
Pegnitz  
001 - 6:15 PM  
Eisbären Lauf
 5   2 
Justitia Regensburg
Regensburg  
002 - 7:30 PM  
Bengasi Bombers
 6   3 
Neumarkt Eagles
Neumarkt  
002 - 7:45 PM  
Nürnberg Knights
 1   7 
Böheim Knights
Pegnitz  
001 - 8:15 PM  
Canalian Rats
 6  SO  5 
Puckbusters Weiden
Weiden  
Sunday March 3, 2019
002 - 9:45 PM  
Bullheads Fichtelberg
 8   4 
Frankonia Flames 1b
Nürnberg  
Saturday March 9, 2019
002 - 6:15 PM
Justitia Regensburg
 -   - 
Eisbären Lauf
Nürnberg  
Sunday March 10, 2019
002 - 10:00 AM
Puckbusters Weiden
 -   - 
Canalian Rats
Nürnberg  
Monday March 11, 2019
001 - 6:15 PM
Nürnberg Hurricans
 -   - 
Nürnberg Knights 2
Nürnberg  
Saturday March 16, 2019
002 - 12:15 PM
Nürnberg Knights 2
 -   - 
Nürnberg Hurricans
Nürnberg  
Sunday March 17, 2019
003 - 6:15 PM
Eisbären Lauf
 -   - 
Justitia Regensburg
Regensburg  
Monday March 18, 2019
003 - 10:00 PM
Nürnberg Hurricans
 -   - 
Nürnberg Knights 2
Nürnberg  
   ROUND 3 - Finale
Sunday March 31, 2019
10:00 AM
Canalian Rats 2
 -   -  DNHL4 Sieger HF2 Nürnberg  
12:30 PM
ESV Würzburg 1b
 -   - 
Bengasi Bombers
Nürnberg  
3:00 PM
Bullheads Fichtelberg
 -   - 
ESC Höchstadt
Nürnberg  
5:30 PM
Böheim Knights
 -   -  DNHL1 Sieger HF2 Nürnberg  

 

Loading in progress...